Pracownia Artecon

Pracownia Betonu Architektonicznego ARTECON zajmuje się produkcją i wzornictwem betonowych elementów wykończeniowych.
W naszej ofercie znajdą Państwo elewacyjne płyty z betonu architektonicznego oraz produkty małej architektury betonowej. Łączymy prostotę betonu z naturalnym pięknem mchów skandynawskich.

Beton jest surowcem dobrze znanym, od dawna obecnym w naszym otoczeniu. Zazwyczaj kojarzy się z ciężkimi, chropowatymi blokami służącymi wyłącznie do celów budowlanych. Zlokalizowana w Radomyślu Wielkim w województwie podkarpackim pracownia ARTECON postanowiła pokazać piękno i elegancję kryjącą się w betonie. Owocem tych starań są różnorodne dekoracyjne oraz użytkowe wyroby z betonu architektonicznego, takie jak:

  • elewacyjne płyty betonowe,
  • blaty betonowe,
  • betonowe elementy wykończeniowe,
  • obrazy z betonu,
  • betonowe świeczniki, donice, lampy i inne produkty.

Czym jest beton architektoniczny? Jest to odmiana betonu o powierzchni przygotowanej do ekspozycji, a nie zakrycia np. tynkiem, jak ma to miejsce w przypadku betonu towarowego używanego w budownictwie. Powstaje on z tych samych składników – cementu, piasku i wody, jednak kładzie się w jego przypadku szczególny nacisk na finalny wygląd produktu. Powierzchnia betonu architektonicznego może być gładka lub mieć porowatą strukturę. Ze względu na jego plastyczność, materiał ten możemy formować w nieomal dowolny sposób, czego efektem są proponowane przez nas ozdoby betonowe.

Powstałe w naszej pracowni donice, obrazy i inne dekoracje w oryginalny sposób łączą beton architektoniczny z mchem skandynawskim, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych* i jest łatwy w pielęgnacji. Chłód i chropowatość betonu oraz żywość kolorów i organiczna struktura mchu połączone w jednym przedmiocie dają niepowtarzalny efekt wizualny, który sprawdzi się doskonale w minimalistycznie urządzonych, nowoczesnych wnętrzach, zarówno biznesowych, jak i prywatnych.
Oprócz dekoracyjnych produktów z betonu wykorzystujemy ten surowiec zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem – zajmujemy się produkcją betonu architektonicznego lanego na budowie. Oferujemy wykonanie ogrodzeń, elementów konstrukcyjnych oraz wszelkich nietypowych realizacji, w których pożądane jest uzyskanie estetycznego betonu licowego.

* mech barwiony jest naturalnymi barwnikami spożywczymi

Pracownia betonu architektonicznego Artecon