Dekoracje oraz elementy wykończeniowe z betonu – oferta ARTECON

Oferta firmy ARTECON jest doskonałym przykładem na to, że beton może stanowić zarówno wytrzymały surowiec budowlany, jak i interesujące tworzywo artystyczne.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w szalowaniu konstrukcji żelbetowych możemy zaproponować naszym klientom  produkcję betonu architektonicznego lanego na mokro na budowie. Wykonujemy ogrodzenia, elementy konstrukcyjne oraz wszelkie nietypowe realizacje, w których wymagane jest uzyskanie estetycznego betonu licowego.

Nasze działania obejmują:

  • wykonanie obmiaru projektu,
  • przygotowanie placu budowy,
  • zbrojenie konstrukcji,
  • szalowanie wysokiej jakości deskowaniami ramowymi lub szalunkami wykonanymi pod konkretny projekt,
  • lanie i wibrowanie mieszanki betonowej zaprojektowanej do betonów architektonicznych
  • rozszalunek
  • prace konserwacyjne, impregnacja.

Ponadto wykonujemy płyty z betonu architektonicznego, które doskonale sprawdzą się jako panele ścienne w każdym pomieszczeniu prywatnym lub biurowym. Dodatkowo istnieje możliwość wyprodukowania płyt betonowych z nadającym efekt trójwymiarowości wzorem, w różnych wariantach kolorystycznych.

Donice, obraz i świeczniki z betonu architektonicznego – natura i nowoczesność w ARTECON

Czy beton może być piękny? Owszem – tworzone w naszej pracowni betonowe donice, naczynia, obrazy, lampki, blaty czy ławki ogrodowe są na to najlepszym dowodem.

Powstają one dzięki oryginalnym, nowoczesnym projektom naszej ekipy, będącym połączeniem specjalnie przygotowywanego betonu architektonicznego z naturalnym mchem skandynawskim, czego efektem są „żywe” elementy dekoracyjne. Wypełnieniem wielu z naszych wyrobów betonowych jest preparowany chrobotek reniferowy, który po odcięciu od podłoża, na którym rośnie nie potrzebuje dostępu do światła, nawadniania czy nawożenia. Aby utrzymywał swoją niepowtarzalną, miłą w dotyku formę oraz kolor potrzebna jest tylko odpowiednia wilgotność powietrza, w granicach 40-60%. Jest to dokładnie tyle, ile powinno być w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Mech występuje w bogatej palecie kolorów, jest barwiony naturalnymi barwnikami spożywczymi, nie powoduje alergii, nie osiada na nim kurz.

Dostępne kolory

Kolor White.

White

Kolor Beige.

Beige

Kolor Grey.

Grey

Kolor Anthracite.

Anthracite

Stopnie porowatości

Stopień porowatości - smooth.

Smooth

Stopień porowatości - porous.

Porous

Świeczniki, donice, obrazy, naczynia i inne dekoracje betonowe udostępniamy w naszym sklepie, przy czym oferujemy możliwość dopasowania wymiarów czy koloru mchu do indywidualnego zapotrzebowania klienta. Szukasz nietuzinkowego sposobu na wykończenie swojego domu lub biura, lub akcesoriów aranżacyjnych, które pozytywnie zaskoczą każdego pasjonata nowoczesnego designu? W obu przypadkach możesz zgłosić się do pracowni ARTECON!